Огляд Quest Q30+. Як працює, особливості, секрети

Металошукач Quest Q30 + це бюджетна (недорога) модель класу металошукачів амфібій, створена для пошуку в грунті, на пляжі, в солоній воді. З цим детектором можна занурюватися під воду на глибину до 5 метрів. Металошукач комплектується DD котушкою Raptor 11×9 дюймів, зарядним пристроєм і бездротовими Bluetooth навушниками (версія Q30+).

Штанга і конструкція

obzor-quest-q30-kak-rabotaet-osobennosti-sekrety-001
Завдяки трехсоставной S-подібній штанзі, при необхідності довжину металошукача можна легко і швидко відрегулювати під своє зростання. Максимальний розмір штанги 130 см, Мінімальний 80 см.нижня частина штанги – Пластикова, верхня – метал.
obzor-quest-q30-kak-rabotaet-osobennosti-sekrety-002
Блок управління за допомогою пластикового затиску можна відрегулювати під довжину передпліччя. Таким чином Ви отримуєте легкий, компактний металошукач-амфібію, з хорошою глибиною виявлення, який підійде для дорослих і дітей. Вага металошукача зі штатною котушкою всього 1150 грам.

Можливості

Металошукач Quest Q30 працює на частоті 14 кГц. Блок повністю водонепроникний, акумулятор на 3000 мА * год, він вбудований і знаходиться в блоці управління. Заряджається магнітною зарядкою через USB захищеною від корозії.
obzor-quest-q30-kak-rabotaet-osobennosti-sekrety-002-2
Роз’єм для підзарядки акумулятора і підключення дротових навушників перебувати на тильній стороні блоку. Діапазон робочих температур від 0 до + 35 градусів.

Параметри і Характеристики

 • Технологія: VLF, робоча частота 14 кГц;
 • Аудіовихід: вбудований динамік (регулювання гучності від 0 до 15) /провідні навушники роз’єм 3,5 мм /бездротовий модуль (Тільки в моделі Q30 + );
 • Вібро відгук: Так;
 • Сумісність з телефоном: вбудований модуль Bluetooth (Тільки в моделі Q30 + );
 • Захисту від води: стандарт IP68, металошукач допускає занурення під воду до 5 метрів;
 • Штанга: телескопічна, з плавним регулюванням висоти, мінімальний розмір 80 см, максимальний 130 см;
 • Рукоять: протиковзке полімерне покриття, з можливістю регулювання на штанзі (підбір під параметри руки);
 • Підлокітник: еластичний, з додатковим кріпленням для пінпоінтера;
 • Акумулятор: вбудована батарея Li-Po 3000mAh, автономний час роботи від 14 годин;
 • Зарядка: корозійностійка магнітна зарядка від USB;
 • Штатна котушка: 11×9 TurboD RAPTORX Performance, водонепроникна, пластиковий захист (знімна) в комплекті;
 • Дисплей: монохромний, з підсвічуванням;
 • Вбудований ліхтарик робочої області (на котушку): Так;
 • Цифровий індикатор цілі (VDI): є, 0-99;
 • Графічний ідентифікатор мети дискримінації: 25 сегментів;
 • Баланс грунту: автоматичний і ручний;
 • Програми для пошуку: парк /поле /пляж /золото;
 • Індикатори: глибина залягання, стан батареї, інші;
 • Додаткові функції: налаштування тону, пороговий сигнал, FeSen;
 • Вага: 1150 грам (з котушкою BladeS);
 • Діапазон робочих температур: від 32° до 95° F (від 0° до 35° C);
 • Температура неробочого режиму: від -4° до 113° F (від -20° до 45° C).

Управління

obzor-quest-q30-kak-rabotaet-osobennosti-sekrety-003

Розглянемо елементи управління і дисплей: з ліва на блоці перебувати клавіші регулювання гучності, праворуч кнопка Bluetooth і кнопка включення підсвічування, на лицьовій панелі перебувати кнопки вибору режиму пошуку і регулювання налаштувань, кнопка включення мене налаштувань, кнопка режиму пінпоінт, кнопка вибору ID мети, кнопка відбудови балансу грунту і дисплей.

Металошукач Quest Q30 + має 25 сегментів дискримінації з діапазоном VDI від 0 до 99. 4 варіанти озвучення: 2 тонна, 3 тонна, 4 тонна, і звуковий тон пітч. Взяти як приклад режим 3 тони. У перші 10 сегментів з vdi від 0 до 40 потрапляють всі цілі з чорних металів – залізні і озвучуватися низьким тоном. У сегменти з vdi від 40 до 80 потрапляють цілі з кольорового металу з низькою або середньою електропровідністю наприклад фольга, алюміній, золото і такі сигнали озвучуються середнім тоном. У сегменти від 80 vdi до 99 потрапляють цілі з кольорових металів з високою електропровідністю наприклад мідь, і великі срібні монети і озвучуватися високим тоном. Пам’ятайте, що точні позиції розриву тону різниться залежно від обраного вами режиму пошуку.

На дисплеї верху ми бачимо поточний рівень гучності приладу і значок підключення Bluetooth навушників. Під ними рівень заряду акумулятора і значок підсвічування, по центру дисплея виводитися значення VDI, шкала дискримінації, назва і значок обраного режиму. Внизу, можливі налаштування обраного режиму, зліва від vdi бачимо шкалу рівня чутливості, праворуч рівень глибини залягання цілі. Пам’ятайте, що дані показники актуальні для невеликих цілей, а максимальна глибина на великі цілі може досягати до 1.5 м.

Налаштування на грунт

Зверніть увагу, для ефективної і стабільної роботи металодетектора, настройку на грунт (баланс грунту) необхідно виконувати кожен раз перед початком пошуку.

Металошукач Quest Q30 + має 3 варіанти відбудови від грунту: Ручна, автоматична, відстеження. Перед налаштуванням виберете чисте місце без сигналів і повністю відкрийте маску дискримінації. Автоматичне налаштування. Затисніть і утримуйте кнопку балансу грунту. Рухайте котушку на відстані 2.5 -15 см над землею (піднімайте і опускайте). Під час налаштування ви побачите цифри, баланс грунту буде налаштований як тільки ви почуєте звуковий сигнал і цифри перестануть змінюватися. Налаштування балансу грунту в ручну. Натисніть кнопку балансу грунту потім утриманням стрілок знайдіть найбільш тихе значення балансу грунту. Стеження за грунтом. Для відстеження стану грунту, затисніть і утримуйте кнопку балансу грунту, потім натисніть кнопку із зірочкою. Напис на екрані” track”, він означає, що відстеження грунту включено. Рекомендуємо щоразу при зміні місця пошуку використовувати ручну або автоматичну настройку на грунт.

Электропомехи

У металошукачі Q30 є функція відбудови від електропоміх. Якщо ви працюйте під лінією електропередач або з іншим приладом можуть виникати перешкоди, щоб від них відбудуватися потрібно скористатися функцією. Для її активації, затисніть кнопку балансу грунту і натискайте кнопки регулювання гучності, виберіть 1 з 5 на якому металошукач буде працювати максимально стабільно.

Бездротові навушники

Важливе уточнення. Існує дві версії металошукача – Q30 і Q30 +(плюс). Різниця полягає в тому, що у версії Q30+ бездротовий модуль вбудований в блок, металошукач початкового готовий до роботи з бездротовими навушниками без будь-яких додаткових модулів передавачів.

Підключення Bluetooth навушників. Перед підключенням включите металошукач і навушники, для підключення бездротових навушників потрібно натиснути кнопку Bluetooth праворуч на блоці управління і піднести навушники щоб вони знаходилися не далі 13 см від блоку управління.

Скидання до заводських налаштувань

Скидання параметрів до заводських налаштувань. При вимкненому металошукачі Натисніть і утримуєте кнопку ” Вкл “до тих пір поки прилад не перезавантажитися, відпустіть кнопку” Вкл”, настройки скинуті до заводських. Пам’ятайте, що при скиданні налаштувань до заводських всі налаштування режимів скидаються.

Програми для пошуку

obzor-quest-q30-kak-rabotaet-osobennosti-sekrety-004

У металошукачі Quest Q30 + є 6 готових режимів для пошуку: “Парк”, “Поле”, “мокрий пісок”, “солона вода”, і два режими режиму для пошуку золота.  Налаштування режимів і для яких завдань краще підходять.

Програма Парк

Швидкість відновлення (швидкість обробки сигналу) оптимальна для таких засмічених місць, як парки. Маска дискримінації металів за замовчуванням відсікає цілі зі значенням vdi менше 5. У цьому режимі ви можете поміняти чутливість. Для цього натискайте кнопки “Верх” і “Вниз”. Завжди вибирайте найвищий рівень чутливості при якому металошукач працює стабільно. Щоб переміщатися між доступними настройками режиму натискайте на кнопку з шестерінкою. Також в режимі “Парк” можна відкрити або закрити маску дискримінації потрібно зайти в настройку включених/виключених сегментів і натисканням на Стрілки і праву верхню кнопку вибрати потрібні значення. Прямокутники означають на скільки закрита маска дискримінації, також в режимі ви можете вибрати кількість тонів озвучки: 2, 3 або 4.

Величезний плюс даного проділу (чого не немає у конкурентів) в тому, що ви можете в ручну налаштувати в розрив тону. Ви можете змінювати межі низького, середнього та високого тону залежно від ваших завдань. це буде корисно, оскільки дрібні золоті прикраси та залізо мають приблизно однакову відповідь та значення VDI. Далі ви можете вибрати 1 з 5 рівнів чутливості заліза або вимкнути його, ця функція потрібна коли ведете пошуки на сильно засмічених місцях і через заліза не чуєте сигналу від хороших знахідок. При включенні цієї функції буде більше шанс не пропустити хороший сигнал, щоб вибрати наступний режим утримуєте праву нижню кнопку і натискайте на Стрілки.

Програма Поле

Цей режим підходить для відкритих полів з низьким рівнем електроперешкод. Маска дискримінації за замовчуванням відсікає цілі зі значенням VDI менше 5. У цьому режимі ви можете: поміняти чутливість, відкрити або закрити маску дискримінації, вибрати кількість тонів озвучки, налаштувати розрив тону і вибрати рівень чутливості.

Програма мокрий пісок

Програма розрахована на пошук на мокрому і сухому піску на пляжі. Маска дискримінації за замовчуванням відсікає цілі зі значенням VDI менше 20. Режим має озвучку пітч. Тут ви можете: змінювати чутливість, відкрити або закрити маску дискримінації, налаштувати розрив тону і вибрати рівень чутливості.

Програма солона вода

Програма для пошуку в солоній воді і сильно мінералізованому грунті. Маска дискримінації за замовчуванням відсікає цілі зі значенням VDI менше 20. Режим має озвучку пітч. Тут ви можете: змінювати чутливість, відкрити або закрити маску дискримінації, налаштувати розрив тону і вибрати рівень чутливості.

Що таке режим пітч? Особливий Звуковий режим роботи металошукача, який застосовується в пошуку на складних грунтах, в солоній воді, в режимі Всі метали. Одне тональний звуковий відгук з динамічною силою наростання. Інтенсивність відгуку (звуку) безпосередньо залежить від розміру знахідки і відстані до неї. Наприклад, невеликий предмет на поверхні матиме гучний і короткий відгук. На глибині, звук буде набагато тихіше. Великий предмет дасть гучний відгук, але при цьому межі звуку будуть загасати. Працювати з пітч легко навчиться. Незважаючи на свою простоту, цей звуковий відгук вельми інформативний і результативний на практиці. ДО РЕЧІ, функція професійна, і в недорогих металошукачах її застосовують (в Q30 пітч підтримується).

Програма Золото 1

Режим для пошуку золотих самородків і ювелірних прикрас і тут за замовчуванням стоїть озвучка пітч. У цьому режимі ви можете: відкрити або закрити маску дискримінації, налаштувати пороговий тон . Рекомендую налаштовувати пороговий тон так, щоб ви його ледь чули, тоді ви будите розпізнавати навіть невеликі зміни і не пропустіть дуже дрібну мету

Програма Золото 2

Режим для пошуку золотих самородків і ювелірних прикрас і тут за замовчуванням стоїть озвучка пітч. У цьому режимі ви можете: відкрити або закрити маску дискримінації, налаштувати пороговий тон.

Правила ефективного пошуку.

Рекомендуємо по можливості вести пошук з порожниною відкритою маскою дискримінації, так у вас буде менше шансів пропустити цікаві знахідки. Для визначення центру мети при виявленні сигналу провидіть котушкою кілька разів над метою, металошукач видасть звуковий сигнал коли мета буде знаходитися рівно по центру котушки. Розгорніться на 90 градусів, і повторіть проводку на перехрестя двох прямих буде знаходитися центр цілі. Другий спосіб визначення центру мети скористатися режимом пінпоінт, для цього необхідно утримувати клавішу пінпоінт, і зробити кілька махів над метою, наближенню котушки до мети звук буде виростати.

Тести


Quest Q30 - цена, параметры и характеристики, особенности, купить в Украине

Quest Q30

Ціна, параметри і характеристики, особливості.

Tags:

Читати ще