Огляд Quest X10. Як працює, характеристики, особливості

Металошукач Quest X10 це старша модель лінійки детекторів Quest початкового рівня. Головні особливості X10-простий в управлінні, зручний в пошуку, супер швидкий відгук і функціонал вище конкурентів, вбудований акумулятор, високо чутлива Turbo-D котушка.

Конструкція

obzor-quest-x10-kak-rabotaet-xarakteristiki-osobennosti-1

Quest X10 розроблений на прямій штанзі, з плавно змінною висотою. Надійні цангові затискачі повністю виключають люфт. Завдяки цій трехсоставной штанзі при необхідності можна швидко відрегулювати висоту під своє зростання. Або як варіант (чого немає у конкурентів), у вас є опція взагалі прибрати середню штангу, і в такому вигляді металошукач відмінно підійде для дітей і пошуку в обмеженому просторі (занедбані будинки, окопи і траншеї).

Можливості

Quest X10 це легкий, компактний металошукач з хорошою глибиною виявлення, який підійде як для дорослих, так і для дітей. Детектор працює на частоті 12 кГц, блок металошукача вологозахищений (всепогодний) – потрапляння під дощ для приладу не страшний, але занурювати під воду не можна.

Пошукова котушка

obzor-quest-x10-kak-rabotaet-xarakteristiki-osobennosti-2

Штатна котушка металошукача Quest X10 датчик форми еліпс і з максимальним розміром 9,5 дюйма, тип котушки DD (Double-D). Поставляється з легким і швидкознімним пластиковим захистом. Зверніть увагу, для даного детектора існує безліч котушок різних форм і призначення. І не тільки оригінальних Quest. Альтернативні виробники NEL, MARS, та інші.

Харчування

Акумулятор вбудований, перебувати в блоці управління, заряджається через USB. Акумулятор зарядитися повністю за 4 години, а час автономної робота до 19 годин. Роз’єм для підзарядки акумулятора і підключення дротових навушників перебувати на тильній стороні блоку, правіше розташований ліхтарик для підсвічування робочий області.

Управління

obzor-quest-x10-kak-rabotaet-xarakteristiki-osobennosti-3

Кнопки

Розглянемо елементи і дисплей. Зліва на блоці управління перебувати клавіші регулювання гучності, праворуч кнопка включення ліхтарика і підсвічування дисплея. На лицьовій панелі знаходитися кнопки вибору режиму пошуку і регулювання налаштувань, кнопка ВКЛ/викл і меню, кнопка пинпоинт, кнопка балансу грунту і дисплей.

Верху, над дисплеї знаходитися шкала ідентифікації мети це підказка для вас, вона наочно показує які цілі можуть перебувати в даних сегментах, які вони будуть мати значення VDI і звуковий відгук. Таким чином ми розуміємо приблизно яка мета перебувати у нас під котушкою. Металошукач Quest X10 має 6 варіантів озвучення на вибір: 1 тон, 2 тони, 3 тони, 4 тони, 5 тонів і 6 тонів. Покажемо приклад 3 тональної озвучки і 10 сегментів дискримінації. Перші 4 сегменти з VDI від 0 до 40 потрапляють всі цілі з чорних металів і озвучуватися низьким тоном. У сегменти з VDI від 40 до 70 потрапляють цілі кольорового металу з низькою, середньою електропровідністю, наприклад фольга, алюміній, золото і озвучуватися середнім тоном. Сегменти з VDI від 70 до 99 потрапляють цілі кольорового металу з високою електропровідністю наприклад мідь і великі срібні монети, озвучуватися високим тоном. Пам’ятайте, що точні позиції розриву тону відрізнятися в залежності від обраного Вами варіанту озвучення.

Налаштування

Налаштування металошукача. На дисплеї зліва ми бачимо встановлений рівень чутливості, поруч рівень заряду батареї, правіше перебувати встановлений рівень гучності, індикатор глибини залягання мети, складається він з 4 сегментів, кожен з них дорівнює 5 см, якщо при виявленні цілі горить перший сегмент, значить мета під котушкою перебувати на глибині 5 см, якщо горить 4 сегмент, мета перебувати на глибині 25 см. ці показники актуальні для невеликих цілей, наприклад для монет, а максимальна глибина на великі цілі може досягати до 1.5 м.

Режими пошуку

Нижче на дисплеї перебувати режими пошуку, кожен з них має встановлену маску дискримінації. Прикраса – використовуйте для засмічених місць, даний режим має найвищу швидкість відновлення, і легко зможете відрізнити мета з кольорового металу від металевого сміття. За замовчуванням маска дискримінації для цього режиму відсікає дрібні цілі з чорного металу-залізні, і не озвучує їх. Всі метали – в даному режимі маска дискримінації відкрита повністю, змінити її самостійно неможливо. Режим має озвучку пітч, і підійде для пошуку всіх цілей з чорного і кольорового металу. Монети-найстабільніший режим, а швидкість відновлення має трохи нижче режиму прикраса, використовуйте місцях без скупчення металевого сміття. За замовчуванням маска дискримінації для цього режиму відсікає від пошуку всі цілі з чорного металу, і не озвучує їх. Користувальницький режим-режим призначений для збереження ваших улюблених налаштувань.

Налаштування режимів. Режими “прикраси”, “монети” і призначений для користувача режим при необхідності ви можете самостійно налаштувати під свої завдання. Для того, щоб зайти в меню налаштувань клавішами виборами режиму вибираємо програму, яку хочемо налаштувати, далі натискаємо клавішу меню налаштувань. нам доступні наступні настройки: чутливість, чим вище чутливість, тим більше глибина виявлення металошукача, завжди вибирайте найвищий рівень чутливості при якому металошукач працює стабільно. У деяких умовах при максимальній чутливості з’являються помилкові сигнали від грунту, при виникненні подібної ситуації трохи знизьте чутливість і вони пропадуть. Далі настройка маски дискримінації, встановлені маски заводських програм ви самостійно можете змінити під свої завдання. Переміщаючись по сегментах дискримінації за допомогою клавіш налаштування чутливості ви можете виключити не бажані цілі з пошуку натисканням вибору режиму пошуку. Ті сегменти, які зникають зі шкали озвучуватися не будуть. Наступна настройка вибір кількості тонів від 3 до 6. Режим ” всі метали має наступні настройки: чутливість і гучність порового тону, це фоновий звук детектора який допомагає відрізнити мета з чорного металу від корисної кольоровий. При виявленні залізної мети пороговий тон буде перериватися. Гучність порового тону встановлюєте так, щоб він був трохи чутний і не був занадто гучним.

Відбудова від електропоміх

Якщо ви працюйте під лінією електропередач або поруч з іншим приладом можуть виникати перешкоди, в такій ситуації затисніть кнопку балансу грунту і клавішами регулювання гучності виберіть 1 з 8 каналів на якому металошукач буде працювати максимально стабільно.

Балансу грунту

Налаштування баданс грунту необхідно виконувати кожен раз перед початком пошуку для ефективної і стабільної роботи металодетектора. У Quest X10 є 2 варіанти налаштування на грунт Ручна і автоматична. У режимі пошуку “всі метали” знайдіть чистий ділянку без цілей, тримайте котушку паралельно над землею над землею на відстані 10 см Натисніть і утримуєте кнопку балансу грунту, ви почуєте безперервне гудіння, безперервно піднімайте і опускайте котушку і слухайте звуковий сигнал. Налаштуйте баланс грунту за допомогою клавіш плюс і мінус, так щоб звук зник або був якомога тихіше. Баланс грунту налаштований.

Автоматичний. У режимі пошуку “всі метали” знайдіть чисту ділянку без цілей, тримайте котушку паралельно над землею над землею на відстані 10 см Натисніть і утримуєте кнопку балансу грунту, безперервно піднімайте і опускайте котушку поки не почуєте звуковий сигнал. Все баланс грунту налаштований.

Підсвічування і ліхтарик

Для включення підсвічування дисплея натискаємо праву бічну клавішу один раз. Для включення ліхтарика підсвічування робочий області, необхідно повторно натиснути на цю ж клавішу

Скидання до заводських налаштувань

При вимкненому металошукачі Натисніть і утримуєте кнопку ” Вкл “до тих пір поки на дисплеї не загоряться всі символи, відпустіть кнопку” Вкл”, настройки скинуті до заводських.

Правила ефективного пошуку

Дуже рекомендую по можливості вести пошук режимі” Всі метали ” тобто повністю відкритою маскою дискримінації, так у вас менше шансів пропустити цікавий знахідки.

Для визначення центру мети при виявленні сигналу провидіть котушкою кілька разів над метою, металошукач видасть звуковий сигнал коли мета буде знаходитися рівно по центру котушки. Розгорніться на 90 градусів, і повторіть проводку на перехрестя двох прямих буде знаходитися центр цілі. Другий спосіб визначення центру мети скористатися режимом пінпоінт, для цього необхідно утримувати клавішу пінпоінт, і зробити кілька махів над метою, наближенню котушки до мети звук буде виростати.


Quest X10 - цена, параметры и характеристики, особенности, купить в Украине

Quest X10

Ціна, параметри і характеристики, особливості.

Tags:

Читати ще