Огляд Quest X5. Як працює металошукач

Пропонуємо вашій увазі огляд металошукача Quest X5. Недорогий, але вкрай ефективний для пошуку будь-яких типів знахідок. В огляді ми розповімо про можливості, особливості, і як працює даний металошукач.

Параметри і конструкція

obzor-quest-x5-kak-rabotaet-metalloiskatel-01

Металошукач X5 це молодша модель лінійки пошукових приладів виробника Quest Metal Detectors. Легкий і компактний, підійде як для дорослих, так і для дітей. Робоча частота Quest X5-12 кГц. З тильного боку блоку вбудований ліхтарик, спрямований на робочу область пошуку (на котушку). Відмінне рішення для темного часу доби і місць з обмеженим освітленням. Підсвічування дисплея теж є.

Штанга

obzor-quest-x5-kak-rabotaet-metalloiskatel-02

Завдяки 3-х складовою штанзі довжину металошукача можна легко і швидко відрегулювати під необхідний ріст. А якщо прибрати середню штангу (такий варіант збірки теж допускається), детектор можна використовувати як укорочений. Наприклад, для пошуку в обмеженому просторі (окоп, яма, тунель, приміщення).

Захист від води

obzor-quest-x5-kak-rabotaet-metalloiskatel-03

Блок металошукача вологозахищений, але занурювати прилад під воду не можна. Котушка детектора повністю водонепроникна і допускає повне (тільки котушка) занурення у воду.

Котушка

obzor-quest-x5-kak-rabotaet-metalloiskatel-05

У штатній комплектації пошукова котушка еліпс, 9,5 дюймів, тип котушки DD (DoubleD). Дана котушка володіє супер високою чутливістю до навіть до самих крихітних знахідок, розмір яких може бути як кінчик швейної голки. Відмінно відпрацьовує складні грунти, в тому числі і морський солоний пісок. Котушка допускає застосування знімною пластикової захисту.

Харчування

Живлення вбудований акумулятор. зарядка від звичайного USB. Автономний час роботи до 19 годин. Повна зарядка акумулятора займає 4 години. Роз’єм для зарядки акумулятора розташований на тильній стороні блоку. Там же (під загальною захисною кришкою) знаходиться роз’єм для підключення дротових навушників.

Елементи керування та дисплей

obzor-quest-x5-kak-rabotaet-metalloiskatel-07

Зліва на блоці управління знаходиться клавіша регулювання гучності. Праворуч кнопка включення і виключення ліхтарика. На передній (лицьовій) панелі управління розташовані кнопки управління чутливості, кнопка вибору режиму пошуку (зміна програми пошуку), кнопка пінпоінт, кнопка баланс грунту.

Верхній частині над екраном шкала індикації знахідок. Поєднання підсвіченого сегмента на шкалі, значенні VDI, і звукового відгуку, дають інформацію про те, який тип металу знаходиться під котушкою, який розмір.

Металошукач Quest X5 має 5 сегментів графічної шкали дискримінації і 3 тони для звукового відгуку (Низький, Середній, Високий). Перший сегмент шкали (VDI 0-39) включає в себе знахідки з заліза, і озвучуються низьким тоном. Другий і третій сегменти (VDI 40-69) показують знахідки з кольорового металу з низькою і середньою електропровідністю. Наприклад, золото, алюміній, фольга. Для цієї групи використовується відгук середньої тональності. Четвертий і п’ятий сегменти (VDI 70-99) для металу з високою електропровідністю. Наприклад, мідь, срібло. Для озвучення використовується високий тон.

Налаштування металошукача

Зліва на дисплеї відображається поточний рівень чутливості. Чим вище це Налаштування, тим більше глибина виявлення металошукача. Але треба враховувати, при підвищенні чутливості також знижується стійкість до зовнішніх перешкод. Наприклад, поруч проходить лінія електропередачі. Оптимальний вибір чутливості це баланс між максимальною глибиною і при цьому, металошукач не дає помилкові спрацьовування. Починайте з максимальної чутливості, а при необхідності знижуйте.

Поруч зі шкалою чутливості розташований індикатор поточного заряду акумулятора. У правій частині екрана зверху, розташований індикатор гучності і індикатор глибини залягання знахідки.

Робота індикатора глибини має свої особливості. Шкала 4-х сегментна. Кожен сегмент дорівнює 5 сантиметрам. Наприклад, якщо підсвічений перший (верхній) сегмент – глибина до 5 см.коли на шкалі підсвічений четвертий сегмент, глибина становить 25 см або більше. Даний показник показує зразкове залягання знахідки в грунті усередненого розміру. Зазвичай, такою вважається мета величиною з монету. Максимальна глибина виявлення X5 великих предметів до півтора метрів. Наприклад, вежа танка, двигун літака, станина артилерійського знаряддя.

Програми для пошуку

У нижній частині екрана відображаються режими (програми) для пошуку. У металошукачі Quest X5 є 3 режими зі своїми попередньо встановленими масками дискримінації металів.

Прикраси

Програма прикраса відмінно підходить для універсального пошуку, пляжного пошуку, на місцях з деяким вмістом металевого сміття. У даного режиму найвища швидкість відновлення сигналу і функція дискримінації встигає розрізнити кольоровий метал від чорного. Небажані цілі в режимі реального часу не озвучуються. Програму можна модифікувати (змінювати) під власні завдання. При виключенні металошукача вироблені настройки зберігаються. На екрані металошукача програма позначається піктограмою з кільцем.

Всі метали

Режим пошуку всі метали. У даній програмі маска дискримінації металів відкрита повністю, по всьому діапазону (включаючи чорний метал). Змінити її не можна. Звуковий відгук в цій програмі – пітч, наростання інтенсивності тональності. Режим підходить для пошуку будь-якого типу металу і володіє максимальною глибиною виявлення. На екрані металошукача програма позначається піктограмою з двома літерами AM (All Metal).

Монети

Режим пошуку монети. Це найстабільніша і універсальна програма для пошуку будь-яких типів знахідок. Швидкість відновлення сигналу трохи нижче, ніж в програмі. Але при цьому, глибина виявлення трохи більше. Маска дискримінація, що застосовується в програмі дозволяє ігнорувати більшість цілей з чорного металу і дрібний кольоровий сміття (не озвучує ці цілі). При необхідності в даному режимі ви може змінити маску дискримінації і ваші налаштування збережуться при подальшому виключенні – включенні металошукача.

Маска дискримінації металів

У вас є дві програми, Монети та прикраси, в яких ви можете самостійно змінювати маску дискримінації. Тим самим вибирати, який метал озвучувати (подавати звуковий відгук), а який ні.

Для зміни маски необхідно натиснути кнопку вибору режиму і за допомогою кнопок вибору чутливості, перейти на необхідний сегмент графічної шкали. Включення і виключення сегмента проводиться натисканням кнопки вибору режиму пошуку. Ті сегменти, які зі шкали дискримінації виключені (не підсвічені), озвучуватися не будуть.

Відбудова від перешкод

Основні джерела перешкод для металошукача пов’язані з лініями електропередач. Як наземними, так і підземними. Якщо ви работате поруч з лініями електропередачі, і з’явилися помилкові спрацьовування, у вас є функція відбудови від електроперешкод. Затисніть кнопку відбудови грунту і кнопками регулювання гучності виберете один з восьми каналів (F1-F8), на якому металошукач буде вести себе максимально стабільно.

Баланс грунту

Перед кожним початком пошуку металошукач необхідно налаштувати на грунт. Ця функція дозволяє найбільш ефективно проводити пошук без втрати глибини виявлення і максимально стабільної роботи пошукового приладу. У Quest X5 є два види настройки на грунт-Ручна і автоматична.

Ручний БГ

У режимі пошуку всі метали виберіть ділянку грунту з мінімальною кількістю сигналів. Розмістіть котушку на поверхні грунту на висоті приблизно 10 см, Натисніть і утримуйте кнопку балансу грунту. При цьому, ви почуєте безперервне гудіння. Почніть піднімати і опускати котушку (качати над грунтом) і слухайте звуковий сигнал. Клавішами плюс і мінус змінюйте баланс грунту, домагаючись максимально тихого сигналу без змін при помаху котушки.

Автоматичний БГ

У режимі пошуку всі метали знайдіть чисту ділянку, без сигналів. Тримайте котушку паралельно над грунтом, на відстані приблизно 10 см.натисніть кнопку Баланс грунту і почніть безперервно піднімати (на висоту до 30 см) і опускати (до 10 см) котушку. Операція проводиться до подачі звукового сигналу.

Увімкнення ліхтарика

obzor-quest-x5-kak-rabotaet-metalloiskatel-09

У металошукачі Quest X5 є ліхтарик, спрямований на робочу область пошуку. Включення підсвічування проводиться натисканням бічної кнопки праворуч, на блоці детектора.

Скидання до заводських налаштувань

Для скидання параметрів металошукача до заводських налаштувань необхідно при вимкненому приладі натиснути і утримувати кнопку включення, до тих пір, поки на дисплеї не відобразяться всі символи і індикатори. Налаштування скинуті до заводських.

Поради ефективного пошуку

Одне з основних правил, навчиться працювати в режимі Всі метали, з повністю відкритою маскою дискримінації. Так у вас більше шансів не пропустити цікаві знахідки.

Навчіться застосовувати функцію пінпоінт, яка дозволяє визначити центр цілі до її викопування. З її допомогою ви зможете економити час. В ідеальному випадку, монета викопується з першого разу. Утримуйте кнопку Пінпоінт і повільно проведіть над місцем передбачуваної мети. При максимальному наближенні, звук буде найінтенсивніший.


Quest X5 - цена, параметры и характеристики, особенности, купить в Украине

Quest X5

Ціна, параметри і характеристики, особливості.

Tags:

Читати ще