Металошукач Quest X10 — це старша модель лінійки детекторів Quest початкового рівня. Головні особливості X10 — простий в управлінні, зручний у пошуку, супер швидкий відгук і функціонал вище конкурентів, вбудований акумулятор, високочутлива котушка Turbo-D.

Конструкція

oglyad-quest-x10-yak-pracyuye-xarakteristiki-osoblivosti-2996545

Quest X10 розроблений на прямій штанзі з плавно змінною висотою. Надійні цангові затискачі повністю виключають люфт. Завдяки цій трискладовій штанзі при необхідності можна швидко відрегулювати висоту під своє зростання. Або, як варіант (чого немає у конкурентів), у вас є опція взагалі прибрати середню штангу, і в такому вигляді металошукач відмінно підійде для дітей і пошуку в обмеженому просторі (занедбані будинки, окопи і траншеї).

Можливості

Quest X10 — це легкий, компактний металошукач з хорошою глибиною виявлення, який підійде як для дорослих, так і для дітей. Детектор працює на частоті 12 кГц, блок металошукача вологозахищений (всепогодний) — потрапляння під дощ для приладу не страшне, але занурювати під воду не можна.

Характеристики

  • Принцип роботи, технології: VLF
  • Робоча частота металошукача і котушки: 8 кГц
  • Програми пошуку (заводські маски для пошуку): 4
  • Дискримінація металів на графічній шкалі: 10 сегментів
  • Чутливість металошукача: Регульована
  • Глибиномір (індикатор глибини залягання знахідки): 4 сегменти
  • Баланс ґрунту: Так
  • Підсвічування дисплея: Так (відключається)
  • Підсвічування робочої області пошуку (вбудований ліхтарик): Світлодіод
  • Аудіо: Динамік + роз'єм 3,5 мм джек для навушників
  • Гучність: Регульована
  • Живлення: Вбудований акумулятор
  • Тип зарядки: USB, допускається використання повербанка
  • Котушка: Еліпс 9,5 дюймів, тип котушки DD
  • Вага металошукача в робочому стані: 945 грамів

Пошукова котушка

oglyad-quest-x10-yak-pracyuye-xarakteristiki-osoblivosti-9572459

Штатна котушка металошукача Quest X10 — датчик форми еліпс і з максимальним розміром 9,5 дюйма, тип котушки DD (Double-D). Поставляється з легким і швидкознімним пластиковим захистом. Зверніть увагу, для цього детектора існує безліч котушок різних форм і призначення. І не тільки оригінальних Quest. Альтернативні виробники — NEL, MARS та інші.

Живлення

Акумулятор вбудований, знаходиться в блоці управління, заряджається через USB. Акумулятор заряджається повністю за 4 години, а час автономної роботи — до 19 годин. Роз’єм для підзарядки акумулятора і підключення дротових навушників знаходиться на тильній стороні блоку, правіше розташований ліхтарик для підсвічування робочої області.

Управління

oglyad-quest-x10-yak-pracyuye-xarakteristiki-osoblivosti-2965021

Кнопки

Розглянемо елементи і дисплей. Зліва на блоці управління знаходяться клавіші регулювання гучності, праворуч — кнопка включення ліхтарика і підсвічування дисплея. На лицьовій панелі знаходяться кнопки вибору режиму пошуку і регулювання налаштувань, кнопка ВКЛ/викл і меню, кнопка пінпоінт, кнопка балансу ґрунту і дисплей.

Вгорі над дисплеєм знаходиться шкала ідентифікації цілі — це підказка для вас, вона наочно показує, які цілі можуть перебувати в цих сегментах, які вони будуть мати значення VDI і звуковий відгук. Таким чином, ми розуміємо приблизно, яка ціль знаходиться під котушкою. Металошукач Quest X10 має 6 варіантів озвучення на вибір: 1 тон, 2 тони, 3 тони, 4 тони, 5 тонів і 6 тонів. Покажемо приклад 3-тональної озвучки і 10 сегментів дискримінації. Перші 4 сегменти з VDI від 0 до 40 охоплюють всі цілі з чорних металів і озвучуються низьким тоном. У сегменти з VDI від 40 до 70 потрапляють цілі кольорового металу з низькою, середньою електропровідністю, наприклад фольга, алюміній, золото і озвучуються середнім тоном. Сегменти з VDI від 70 до 99 охоплюють цілі кольорового металу з високою електропровідністю, наприклад мідь і великі срібні монети, озвучуються високим тоном. Пам’ятайте, що точні позиції розриву тону відрізняються залежно від обраного вами варіанту озвучення.

Налаштування

Налаштування металошукача. На дисплеї зліва ми бачимо встановлений рівень чутливості, поруч — рівень заряду батареї, правіше знаходиться встановлений рівень гучності, індикатор глибини залягання цілі, складається він з 4 сегментів, кожен з них дорівнює 5 см. Якщо при виявленні цілі горить перший сегмент, значить, ціль під котушкою знаходиться на глибині 5 см. Якщо горить 4 сегмент, ціль знаходиться на глибині 25 см. Ці показники актуальні для невеликих цілей, наприклад для монет, а максимальна глибина на великі цілі може досягати 1,5 м.

Режими пошуку

Нижче на дисплеї знаходяться режими пошуку, кожен з них має встановлену маску дискримінації. Прикраса — використовуйте для засмічених місць, цей режим має найвищу швидкість відновлення, і ви легко зможете відрізнити ціль з кольорового металу від металевого сміття. За замовчуванням маска дискримінації для цього режиму відсікає дрібні цілі з чорного металу — залізні, і не озвучує їх. Всі метали — в цьому режимі маска дискримінації відкрита повністю, змінити її самостійно неможливо. Режим має озвучку пітч і підійде для пошуку всіх цілей з чорного і кольорового металу. Монети — найстабільніший режим, а швидкість відновлення має трохи нижчу, ніж у режимі прикраси. Використовуйте у місцях без скупчення металевого сміття. За замовчуванням маска дискримінації для цього режиму відсікає від пошуку всі цілі з чорного металу і не озвучує їх. Користувацький режим — режим призначений для збереження ваших улюблених налаштувань.

Налаштування режимів. Режими “прикраси”, “монети” і користувацький режим при необхідності ви можете самостійно налаштувати під свої завдання. Для того, щоб зайти в меню налаштувань, клавішами вибору режиму обираємо програму, яку хочемо налаштувати, далі натискаємо клавішу меню налаштувань. Нам доступні такі налаштування: чутливість — чим вища чутливість, тим більша глибина виявлення металошукача, завжди обирайте найвищий рівень чутливості, при якому металошукач працює стабільно. У деяких умовах при максимальній чутливості можуть з’являтися помилкові сигнали від ґрунту, у такому випадку трохи зменшіть чутливість і вони зникнуть. Далі — налаштування маски дискримінації. Встановлені маски заводських програм ви самостійно можете змінити під свої завдання. Переміщаючись по сегментах дискримінації за допомогою клавіш налаштування чутливості, ви можете виключити небажані цілі з пошуку, натискаючи вибір режиму пошуку. Ті сегменти, які зникають зі шкали, не озвучуватимуться. Наступне налаштування — вибір кількості тонів від 3 до 6. Режим “всі метали” має наступні налаштування: чутливість і гучність порогового тону — це фоновий звук детектора, який допомагає відрізнити ціль з чорного металу від корисного кольорового. При виявленні залізної цілі пороговий тон буде перериватися. Гучність порогового тону встановіть так, щоб він був трохи чутний і не був занадто гучним.

Відбудова від електроперешкод

Якщо ви працюєте під лінією електропередач або поруч з іншим приладом, можуть виникати перешкоди. У такій ситуації затисніть кнопку балансу ґрунту і клавішами регулювання гучності оберіть 1 з 8 каналів, на якому металошукач працюватиме максимально стабільно.

Баланс ґрунту

Налаштування балансу ґрунту необхідно виконувати кожен раз перед початком пошуку для ефективної і стабільної роботи металодетектора. У Quest X10 є 2 варіанти налаштування на ґрунт: ручна і автоматична. У режимі пошуку “всі метали” знайдіть чисту ділянку без цілей, тримайте котушку паралельно над землею на відстані 10 см. Натисніть і утримуйте кнопку балансу ґрунту, ви почуєте безперервне гудіння, безперервно піднімайте і опускайте котушку і слухайте звуковий сигнал. Налаштуйте баланс ґрунту за допомогою клавіш плюс і мінус так, щоб звук зник або був якомога тихіший. Баланс ґрунту налаштований.

Автоматичний. У режимі пошуку “всі метали” знайдіть чисту ділянку без цілей, тримайте котушку паралельно над землею на відстані 10 см. Натисніть і утримуйте кнопку балансу ґрунту, безперервно піднімайте і опускайте котушку, поки не почуєте звуковий сигнал. Все, баланс ґрунту налаштований.

Підсвічування і ліхтарик

Для включення підсвічування дисплея натисніть праву бічну клавішу один раз. Для включення ліхтарика для підсвічування робочої області необхідно повторно натиснути на цю ж клавішу.

Скидання до заводських налаштувань

При вимкненому металошукачі натисніть і утримуйте кнопку “Вкл” до тих пір, поки на дисплеї не загоряться всі символи, відпустіть кнопку “Вкл”, налаштування скинуті до заводських.

Правила ефективного пошуку

Дуже рекомендую, по можливості, вести пошук у режимі “Всі метали”, тобто з повністю відкритою маскою дискримінації, так у вас буде менше шансів пропустити цікаві знахідки.

Для визначення центру цілі при виявленні сигналу проведіть котушкою кілька разів над ціллю, металошукач видасть звуковий сигнал, коли ціль буде знаходитися рівно по центру котушки. Розверніться на 90 градусів і повторіть проводку — на перехресті двох прямих буде знаходитися центр цілі. Другий спосіб визначення центру цілі — скористатися режимом пінпоінт. Для цього необхідно утримувати клавішу пінпоінт і зробити кілька махів над ціллю. При наближенні котушки до цілі звук буде посилюватися.