Пропонуємо вашій увазі огляд металошукача Quest X5. Недорогий, але вкрай ефективний для пошуку будь-яких типів знахідок. В огляді ми розповімо про можливості, особливості і те, як працює цей металошукач.

Параметри і конструкція

quest-x5-4771347

Металошукач Quest X5 — це молодша модель лінійки пошукових приладів виробника Quest Metal Detectors. Легкий і компактний, підійде як для дорослих, так і для дітей. Робоча частота Quest X5 — 12 кГц. З тильного боку блоку вбудований ліхтарик, спрямований на робочу область пошуку (на котушку). Відмінне рішення для темного часу доби і місць з обмеженим освітленням. Підсвічування дисплея теж є.

Характеристики

  • Принцип роботи, технології: VLF
  • Робоча частота металошукача і котушки: 13 кГц
  • Програми пошуку (заводські маски для пошуку): 3
  • Дискримінація металів на графічній шкалі: 5 сегментів
  • Чутливість металошукача: Регульована
  • Глибинометр (індикатор глибини залягання знахідки): Є
  • Баланс ґрунту: Є
  • Аудіо: Динамік + роз'єм 3,5 мм для навушників
  • Гучність: Регульована
  • Живлення: Вбудований акумулятор 1200 мАг
  • Тип зарядки: USB, допускається використання повербанка
  • Котушка: Еліпс 9,5 дюймів, тип котушки DD
  • Вага металошукача в робочому стані: 945 грамів

Штанга

quest-x5-4841031

Завдяки 3-х складовій штанзі довжину металошукача можна легко і швидко відрегулювати під необхідний ріст. А якщо прибрати середню штангу (такий варіант збірки теж допускається), детектор можна використовувати як укорочений. Наприклад, для пошуку в обмеженому просторі (окоп, яма, тунель, приміщення).

Захист від води

Блок металошукача вологозахищений, але занурювати прилад під воду не можна. Котушка детектора повністю водонепроникна і допускає повне (тільки котушка) занурення у воду.

Котушка

quest-x5-1580737

У штатній комплектації пошукова котушка еліпс, 9,5 дюймів, тип котушки DD (DoubleD). Ця котушка володіє супер високою чутливістю навіть до самих крихітних знахідок, розмір яких може бути як кінчик швейної голки. Відмінно працює на складних ґрунтах, у тому числі й морському солоному піску. Котушка допускає застосування знімного пластикового захисту.

Харчування

Живлення — вбудований акумулятор, зарядка від звичайного USB. Автономний час роботи до 19 годин. Повна зарядка акумулятора займає 4 години. Роз’єм для зарядки акумулятора розташований на тильній стороні блоку. Там же (під загальною захисною кришкою) знаходиться роз’єм для підключення дротових навушників.

Елементи керування та дисплей

oglyad-quest-x5-yak-pracyuye-metaloshukach-7104279

Зліва на блоці управління знаходиться клавіша регулювання гучності. Праворуч — кнопка увімкнення та вимкнення ліхтарика. На передній (лицьовій) панелі управління розташовані кнопки керування чутливістю, кнопка вибору режиму пошуку (зміна програми пошуку), кнопка пінпоінт, кнопка балансу ґрунту.

У верхній частині над екраном — шкала індикації знахідок. Поєднання підсвіченого сегмента на шкалі, значення VDI і звукового відгуку дають інформацію про те, який тип металу знаходиться під котушкою та який його розмір.

Металошукач Quest X5 має 5 сегментів графічної шкали дискримінації і 3 тони для звукового відгуку (низький, середній, високий). Перший сегмент шкали (VDI 0-39) включає в себе знахідки з заліза і озвучуються низьким тоном. Другий і третій сегменти (VDI 40-69) показують знахідки з кольорового металу з низькою та середньою електропровідністю, наприклад, золото, алюміній, фольга. Для цієї групи використовується відгук середньої тональності. Четвертий і п’ятий сегменти (VDI 70-99) для металу з високою електропровідністю, наприклад, мідь, срібло, озвучуються високим тоном.

Налаштування металошукача

Зліва на дисплеї відображається поточний рівень чутливості. Чим вищий цей параметр, тим більша глибина виявлення металошукача. Але треба враховувати, що при підвищенні чутливості також знижується стійкість до зовнішніх перешкод, наприклад, якщо поруч проходить лінія електропередачі. Оптимальний вибір чутливості — це баланс між максимальною глибиною і тим, щоб металошукач не давав хибних спрацьовувань. Починайте з максимальної чутливості, а при необхідності знижуйте.

Поруч зі шкалою чутливості розташований індикатор поточного заряду акумулятора. У правій частині екрана зверху розташовані індикатор гучності та індикатор глибини залягання знахідки.

Робота індикатора глибини має свої особливості. Шкала 4-сегментна. Кожен сегмент дорівнює 5 сантиметрам. Наприклад, якщо підсвічений перший (верхній) сегмент — глибина до 5 см. Коли на шкалі підсвічений четвертий сегмент, глибина становить 25 см або більше. Цей показник відображає приблизне залягання знахідки середнього розміру, зазвичай це мета розміром з монету. Максимальна глибина виявлення X5 для великих предметів до півтора метра, наприклад, вежа танка, двигун літака, станина артилерійського знаряддя.

Програми для пошуку

У нижній частині екрана відображаються режими (програми) для пошуку. У металошукачі Quest X5 є 3 режими зі своїми попередньо встановленими масками дискримінації металів.

Прикраси

Програма “Прикраси” ідеально підходить для універсального пошуку, пляжного пошуку, на місцях із певним вмістом металевого сміття. У цьому режимі найвища швидкість відновлення сигналу, і функція дискримінації встигає розрізнити кольоровий метал від чорного. Небажані цілі в режимі реального часу не озвучуються. Програму можна модифікувати під власні завдання. При виключенні металошукача зроблені налаштування зберігаються. На екрані металошукача програма позначається піктограмою з кільцем.

Всі метали

Режим пошуку “Всі метали”. У цій програмі маска дискримінації металів відкрита повністю, по всьому діапазону (включаючи чорний метал). Змінити її не можна. Звуковий відгук у цій програмі — пітч, наростання інтенсивності тональності. Режим підходить для пошуку будь-якого типу металу і володіє максимальною глибиною виявлення. На екрані металошукача програма позначається піктограмою з двома літерами AM (All Metal).

Монети

Режим пошуку “Монети”. Це найстабільніша і універсальна програма для пошуку будь-яких типів знахідок. Швидкість відновлення сигналу трохи нижча, ніж у програмі “Прикраси”. Але при цьому, глибина виявлення трохи більша. Маска дискримінації, що застосовується в програмі, дозволяє ігнорувати більшість цілей з чорного металу та дрібний кольоровий сміття (ці цілі не озвучуються). За необхідності у цьому режимі можна змінити маску дискримінації, і ваші налаштування збережуться після вимкнення металошукача.

Маска дискримінації металів

У вас є дві програми: Монети та Прикраси, в яких ви можете самостійно змінювати маску дискримінації. Це дозволяє вибирати, який метал озвучувати (подавати звуковий відгук), а який — ні.

Для зміни маски необхідно натиснути кнопку вибору режиму і за допомогою кнопок вибору чутливості перейти на потрібний сегмент графічної шкали. Увімкнення і вимкнення сегмента здійснюється натисканням кнопки вибору режиму пошуку. Ті сегменти, які зі шкали дискримінації виключені (не підсвічені), озвучуватися не будуть.

Відбудова від перешкод

Основні джерела перешкод для металошукача пов’язані з лініями електропередач — як наземними, так і підземними. Якщо ви працюєте поруч з лініями електропередачі і виникають помилкові спрацьовування, ви можете скористатися функцією відбудови від електроперешкод. Затисніть кнопку відбудови ґрунту і кнопками регулювання гучності виберіть один з восьми каналів (F1-F8), на якому металошукач буде працювати максимально стабільно.

Баланс ґрунту

Перед кожним початком пошуку металошукач необхідно налаштувати на ґрунт. Ця функція дозволяє найбільш ефективно проводити пошук без втрати глибини виявлення і забезпечує стабільну роботу пошукового приладу. У Quest X5 є два види налаштувань на ґрунт — ручна і автоматична.

Ручний БГ

У режимі пошуку “Всі метали” виберіть ділянку ґрунту з мінімальною кількістю сигналів. Розмістіть котушку на поверхні ґрунту на висоті приблизно 10 см, натисніть і утримуйте кнопку балансу ґрунту. При цьому ви почуєте безперервне гудіння. Почніть піднімати і опускати котушку (качати над ґрунтом) і слухайте звуковий сигнал. Клавішами плюс і мінус змінюйте баланс ґрунту, домагаючись максимально тихого сигналу без змін при помаху котушки.

Автоматичний БГ

У режимі пошуку “Всі метали” знайдіть чисту ділянку без сигналів. Тримайте котушку паралельно над ґрунтом, на відстані приблизно 10 см. Натисніть кнопку Баланс ґрунту і почніть безперервно піднімати (до 30 см) і опускати (до 10 см) котушку. Операція проводиться до подачі звукового сигналу.

Увімкнення ліхтарика

У металошукачі Quest X5 є ліхтарик, спрямований на робочу область пошуку. Увімкнення підсвічування проводиться натисканням бічної кнопки праворуч, на блоці детектора.

Скидання до заводських налаштувань

Для скидання параметрів металошукача до заводських налаштувань необхідно при вимкненому приладі натиснути і утримувати кнопку увімкнення, доки на дисплеї не відобразяться всі символи й індикатори. Налаштування буде скинуто до заводських.

Поради ефективного пошуку

quest-x5-3983322

Одне з основних правил — навчитися працювати в режимі “Всі метали”, з повністю відкритою маскою дискримінації. Так ви маєте більше шансів не пропустити цікаві знахідки.

Навчіться користуватися функцією пінпоінт, яка дозволяє точно визначити центр цілі до її викопування. Це допоможе вам зекономити час. В ідеальному випадку монета викопується з першого разу. Утримуйте кнопку Пінпоінт і повільно проведіть над місцем передбачуваної мети. При максимальному наближенні звук буде найінтенсивнішим.