Огляд металошукача Quest Q40, як працює. Середня модель з лінійки детекторів серії Q. Але, незважаючи на те, що прилад формально (за ціною) належить до середнього рівня, за своїми практичними можливостями Q40 не поступається і професійним моделям.

Конструкція

quest-q40-3571322

Металошукач побудований на прямій трисекційній розбірній штанзі з виносною рукояткою. Завдяки цій конструкції, при необхідності можна швидко і просто відрегулювати довжину металошукача під свій зріст. Блок управління за допомогою хрестової викрутки можна відрегулювати під довжину передпліччя (відстань від підлокітника до блоку).

Легкий і компактний металошукач із сучасною та надійною штангою, підійде як для дорослих, так і для дітей.

Можливості

  1. Рівень захисту від вологи, бруду і пилу — Стандарт IP66;
  2. Просте й інтуїтивно зрозуміле управління металошукачем, що не потребує багато часу на вивчення;
  3. Вбудований літій-полімерний акумулятор із зарядкою від простого USB;
  4. Металошукач оптимізований для пошуку на морському пляжі, у солоному піску;
  5. Модель оснащена вбудованим бездротовим модулем (пошук із бездротовими навушниками);
  6. Металошукач дуже легкий із прекрасним балансуванням, має регулювання рукоятки і висоти;
  7. Функція стеження за балансом ґрунту в реальному часі;
  8. Зручна ергономічна регульована ручка виключає втому руки;
  9. Надійна розбірна трисекційна штанга з фіксаторами;
  10. Високочутлива котушка TurboD з відмінною глибиною виявлення;
  11. Металошукач можна використовувати як правою, так і лівою рукою.

Параметри та характеристики

quest-q40-5616519

Quest Q40 працює на частоті 13 кГц, блок металошукача вологозахищений, всепогодний. Однак прилад занурювати під воду не можна.

Вбудований акумулятор на 2000 мА/год знаходиться в блоці управління і заряджається через звичайний USB. Роз’єм для зарядки акумулятора і підключення дротових навушників знаходиться на тильній стороні блоку.

Металошукач Q40 комплектується DD котушкою Raptor 11 на 9 дюймів (28 см x 23 см), дротовими і бездротовими Bluetooth навушниками. Час автономної роботи з бездротовими навушниками становить приблизно 20 годин, з дротовими і через динамік — приблизно 30 годин. Також у комплекті є захисний чохол на блок управління.

  • Принцип роботи, технології: VLF
  • Робоча частота: 13 кГц (для пошуку монет і ювелірних виробів)
  • Конструкція і штанга: Три секції, розбірна, 80-130 см
  • Живлення: Вбудований літій-полімерний акумулятор, 2000 мАг
  • Пошукова котушка: 11×9 Turbo Turbo-D, тип котушки DD, водонепроникна, пластиковий захист в комплекті
  • Програми пошуку (маски для пошуку): 6
  • Виведення аудіо: Звуковий динамік, дротові навушники, бездротові навушники
  • Дисплей (екран): Монохромний висококонтрастний РК 60×70 мм, є підсвічування (відключається)
  • Дискримінація: Всі метали, відсікання небажаних металів
  • Кількість аудіотонів (звуковий відгук): Вибір тону, поліфонія
  • Вага в робочому стані: 1350 г (Raptor), 1050 г (Blade — штатна)
  • Час автономної роботи на одному заряді: 20 годин з бездротовими навушниками, 30 годин з динаміком, 35 годин з дротовими навушниками
  • Температура: Експлуатація 0 – +35°C, зберігання -20 – +45°C
  • Рукоять: Ергономічна з антиковзною поверхнею, можна мити водою
  • Підлокітник: Знімний, виконаний з міцного полімерного матеріалу
  • Баланс ґрунту (функція БГ): Автоматичний або ручний
  • Цифрова ідентифікація цілі (числа VDI): 0-99

Управління

Розглянемо елементи та дисплей. Зліва на блоці управління знаходяться клавіші регулювання гучності, праворуч — кнопка увімкнення підсвічування дисплея і кнопка підключення бездротової технології Bluetooth. На лицьовій панелі розташовані кнопки вибору режиму пошуку (програми для пошуку) та регулювання налаштувань, кнопка ВКЛ/ВИКЛ і меню, кнопка пінпоінт, кнопка балансу ґрунту і дисплей. У верхній частині дисплея знаходиться шкала ідентифікації цілі, яка наочно показує, які об’єкти можуть перебувати в даних сегментах, які вони матимуть значення VDI і звуковий відгук. Таким чином, можна приблизно зрозуміти, яка ціль знаходиться під котушкою. Шкала з сегментами дискримінації знаходиться зліва, а значення VDI виводиться по центру екрану.

Як працює дискримінація

Металошукач Quest Q40 має шкалу на 20 сегментів дискримінації та 6 варіантів озвучення на вибір: 1 тон, 2 тони, 3 тони, 4 тони, 5 тонів і 6 тонів.

Наприклад, звуковий відгук на 3 тони працює так: перші 8 сегментів з VDI від 0 до 40 — це цілі з чорних металів, які озвучуються низьким тоном. Сегменти з VDI від 40 до 70 — це цілі з кольорового металу з низькою і середньою електропровідністю (фольга, алюміній, золото), озвучуються середнім тоном. Сегменти з VDI від 70 до 99 — це метали з високою електропровідністю (мідь, великі срібні монети), які озвучуються високим тоном. Зверніть увагу, що точні позиції розриву тону можуть відрізнятися залежно від обраного вами варіанту озвучення.

Баланс ґрунту

Налаштування (відбудова) впливу ґрунту є необхідною для ефективної та стабільної роботи металодетектора. Баланс ґрунту потрібно налаштовувати кожен раз перед початком пошуку.

Перед налаштуванням балансу ґрунту виберіть відносно чисте місце з мінімальною кількістю сигналів. Перейдіть у режим “всі метали”, потім натисніть і утримуйте кнопку балансу ґрунту, піднімаючи і опускаючи котушку над землею з амплітудою 2,5–15 см. Під час налаштування БГ на екрані з’являтимуться цифри. Баланс ґрунту буде налаштований, коли ви почуєте звуковий сигнал, а цифри перестануть змінюватися. Значення балансу ґрунту відобразиться у верхньому рядку, а кругова діаграма покаже поточний рівень мінералізації ґрунту.

Якщо неможливо налаштувати баланс ґрунту на сильно мінералізованих ґрунтах, скористайтеся функцією G.C. (Ground Canceling) вручну на будь-якому обраному режимі.

Індикатори на екрані

Зверху на дисплеї ми бачимо рівень гучності приладу, значок підсвічування, значення балансу ґрунту, значок Bluetooth і рівень заряду акумулятора.

Нижче розташований рівень чутливості та індикатор глибини залягання цілі. Кожен поділ означає глибину 5 см. Якщо при виявленні цілі горить перший сегмент, то ціль знаходиться на глибині 5 см. Якщо горить четвертий сегмент, ціль перебуває на глибині приблизно 20–25 см. Ці показники актуальні для невеликих об’єктів, таких як монети, а максимальна глибина для великих об’єктів може досягати 1,5 метра (наприклад, вежа танка або станина гармати).

Програми для пошуку

quest-q40-4915969

У металошукачі Quest Q40 є 6 режимів пошуку. Чотири з них мають попередньо встановлену маску дискримінації, а дві програми — користувацькі.

Всі метали

Режим “Всі метали” має повністю відкриту маску дискримінації, змінити її неможливо. Режим використовує озвучку pitch і підходить для пошуку всіх об’єктів з чорних і кольорових металів. У цьому режимі можна налаштувати чутливість за допомогою кнопок зі стрілками. Чим вища чутливість, тим більша глибина виявлення металошукача. Завжди обирайте найвищий рівень чутливості, за якого металошукач працює стабільно. У деяких умовах при максимальній чутливості можуть з’являтися помилкові сигнали від ґрунту. У таких випадках трохи зменште чутливість, і помилкові сигнали зникнуть. Також у цьому режимі можна налаштувати рівень відбудови від ґрунту (Ground Canceling).

Пляж

Режим “Пляж” підходить для роботи на соляних ґрунтах. Маска дискримінації за замовчуванням відсікає об’єкти з чорного металу та не озвучує їх. Цей режим, як і інші, можна налаштувати під свої завдання. Тут також можна змінити рівень відбудови від ґрунту, відкрити або закрити маску дискримінації. Для цього зайдіть у налаштування Target ID і за допомогою кнопок стрілок і кнопки “M” виберіть потрібні значення. Прямокутники на екрані показують, наскільки у вас відкрита маска дискримінації. У цьому режимі також можна змінити рівень чутливості до заліза — ця функція потрібна, якщо ви шукаєте на сильно засмічених місцях і не чуєте сигналів від хороших знахідок через залізо. В режимі “Пляж” можна вибрати один з каналів відбудови від перешкод і обрати тон озвучення з шести можливих.

Прикраси (ювелірні вироби)

Режим “Прикраси” використовується на засмічених місцях. Він має найвищу швидкість відновлення, що дозволяє легко розрізнити об’єкти з кольорового металу від металевого сміття. За замовчуванням маска дискримінації для цього режиму відсікає дрібні цілі з чорного металу і не озвучує їх. У цьому режимі можна налаштувати баланс ґрунту, змінити маску дискримінації, рівень чутливості, відбудову від електроперешкод і вибрати тон озвучення.

Монети

Режим “Монети” є найстабільнішим режимом, але швидкість відновлення трохи нижча, ніж у режиму “Прикраси”. Використовуйте цей режим на місцях без великої кількості металевого сміття. За замовчуванням маска дискримінації для цього режиму відсікає всі об’єкти з чорного металу і не озвучує їх. У цьому режимі також можна налаштувати баланс ґрунту, змінити маску дискримінації, рівень чутливості, відбудову від електроперешкод і вибрати тон озвучення.

Користувальницький

Користувальницькі режими 1 і 2 можна налаштувати під свої потреби, вибравши потрібний рівень чутливості, відбудову від ґрунту, відкривши або закривши маску дискримінації, налаштувавши рівень чутливості до заліза, відбудову від електроперешкод і вибір тону озвучення. При вимкненні металошукача налаштування всіх режимів зберігаються.

Підключення Bluetooth навушників

Перед підключенням увімкніть металошукач і навушники. Для підключення бездротових навушників потрібно натиснути кнопку Bluetooth праворуч на блоці управління і піднести навушники до блоку на відстань не більше 13 см.

Скидання параметрів до заводських налаштувань

При вимкненому металошукачі натисніть і утримуйте кнопку ввімкнення, поки прилад не перезавантажиться. Після цього відпустіть кнопку ввімкнення — налаштування буде скинуто до заводських. Пам’ятайте, що при скиданні до заводських налаштувань усі настройки режимів, включаючи користувацькі, будуть скинуті.

Правила ефективного пошуку

Рекомендуємо, якщо це можливо, вести пошук із повністю відкритою маскою дискримінації. Це зменшить шанси пропустити цікаві знахідки.

Для визначення центру цілі при виявленні сигналу проведіть котушкою кілька разів над об’єктом. Металошукач видасть звуковий сигнал, коли ціль буде прямо під центром котушки. Поверніться на 90 градусів і повторіть рухи — перетин двох прямих покаже точний центр цілі. Другий спосіб визначення центру — скористатися режимом пінпоінт. Для цього утримуйте кнопку пінпоінт і зробіть кілька махів котушкою над ціллю. Коли котушка наближатиметься до об’єкта, звук посилюватиметься.

Фото