Чесний відгук власника Піпноінтера Quest Xpointer PRO на практиці. Як працює пін, наскільки зручно ним користуватися, рекомендації власникам.

Мене часто запитують, який пінпоінтер найкращий, причому не тільки новачки в приладовому пошуку, але й досвідчені копачі, у яких пінпоінтери «живуть» не один рік. Точної відповіді на це питання немає. Можу розповісти тільки про свій досвід.

Я користувався пінпоінтерами практично всіх відомих брендів, але сьогодні зупинився на Quest Xpointer. Зараз поясню, чому. По-перше, більшість пінів працюють на базі технології VLF – на низькій частоті. У більшості випадків це нормально, але не в моєму. Вже четвертий рік я живу на теплому морському узбережжі (переїхав за станом здоров’я, та й, загалом-то, давно мріяв), і ходжу зазвичай по пляжах. А там проблема, розумієте, яка: пісок солоний, вода солона — словом, усюди мінералізація. Пінпоінтери божеволіють і видають замість правильних сигналів симфонії Бетховена з вкрапленнями дабстепа. Не те, що може влаштувати старого, побитого життям копача.

Quest XPointer PRO відрізняється тим, що працює за іншим принципом – за принципом PI, тобто імпульсної індукції. В результаті пінпоінтер байдужий до солоності ґрунту, по-науковому кажучи – до високого ступеня мінералізації ґрунту. І немає необхідності кожен раз вмикати й вимикати пінпоінтер, коли рівень мінералізації (солоності) скаче. Це неабияк економить час і нерви.

Технічні характеристики Quest XPointer PRO:

  • Технології: PI (індукційний)
  • Робоча частота: 95 кГц
  • Занурення під воду: До 60 метрів (прісна і солона вода)
  • Розмір: 25 x 10 x 3,8 см
  • Вага: 200 грамів
  • Живлення: Вбудований літій-полімерний акумулятор, напруга 3,7 В, ємність 500 мАг, зарядка від USB
  • Налаштування на ґрунт або пошукове середовище: Автоматична або ручна
  • Індикація знахідки: Аудіо / вібрація / світлодіод LED, динамічний відгук (чим ближче до об’єкта, тим інтенсивніший сигнал)
  • Елементи керування: Кнопка вмикання та вимикання, кнопка вибору режиму (вібрація, звук, вібрація+звук), світлодіодний індикатор після ввімкнення живлення

Якщо порівнювати XPointer з іншими пінпоінтерами на ринку, то з точки зору чутливості він є одним із кращих. На пляжі так точно. Там, де інші піни видають помилкові сигнали або не виявляють ціль, XPointer просто працює без якихось проблем.

На корпусі піна розташовані 2 кнопки. Перша – ввімкнення/вимкнення приладу, за допомогою другої можна налаштувати рівень чутливості. Є 4 рівні + режим вібрації. Щоб налаштувати рівень, треба ввімкнути XPointer, натиснути й утримувати кнопку SELECT, потім швидко натискати кнопку ввімкнення. Потім лунають звукові сигнали. Один сигнал вказує, що рівень чутливості – 1, два – 2, три – 3, чотири – 4. Загалом, зрозуміло. Кожне натискання кнопки ввімкнення – перескок із рівня на рівень. 1 – найнижча чутливість, 4 – найвища. Це, мабуть, корисно, але я зазвичай не користувався цією функцією. XPointer без жодних налаштувань дуже швидко й ефективно знаходить цілі.

Зазначу, що виробник вказує: XPointer водозахищений, але не водонепроникний. Хоча я сам користуюся ним у наповнених водою ямах, проблем не виникло, пін вижив і досі мене не підводить.

Батарейка 9В працює мінімум 8 годин. Це години безперервного використання, без вимикання на проміжки між вашими прогулянками з металошукачем. У мене в середньому батареї вистачає на 5-6 тижнів. Але я не постійно стирчу на пляжі, хоча й пенсіонер.

Загалом, якщо ви шукаєте пінпоінтер, який пропонує високу якість, відмінно справляється з перешкодами від ґрунту, а також видає хороший результат із пошуку цілей, Quest XPointer повинен бути в самому верху вашого списку.

Леонід С.